Czy cierpisz z powodu urazu sportowego? Chciałbyś zmniejszyć ryzyko kontuzji? A może chciałbyś poprawić swoje osiągnięcia sportowe? Jesteś profesjonalnym sportowcem czy traktujesz sport jako hobby  - terapia Bowena pomoże Ci przyspieszyć powrót do zdrowia po kontuzji, pomoże w profilaktyce urazów, a także poprawi wydajność sportową. Technika Bowena daje bardzo szybkie rezultaty w ostrych jak i przewlekłych urazach sportowych.

Terapeuci sportowi w USA i Australii od dawna uznawali Terapię Bowena jako skuteczną metodę w leczeniu i zapobieganiu urazów sportowych, a jej popularność rozprzestrzenia się wśród dyscyplin sportowych w Wielkiej Brytanii. Małymi krokami dociera również do Polski, gdzie coraz częściej praktykowana jest w tej dziedzinie.

Technika Bowena jest stosowana skutecznie wśród sportowców w wielu dyscyplinach sportowych tj. piłka nożna, rugby, koszykówka, sztuki walki, bieganie, sporty motorowe, tenis, kolarstwo, pływanie, golf oraz wiele innych.

Terapia Bowena wykazuje szybką, trwałą poprawę stanu sportowca po urazie bez żadnych efektów ubocznych. Nawet w bardzo poważnych przypadkach czy stanach ostrych wykorzystywana jest z ogromnym powodzeniem.

Sportowcy poddający się zabiegom Bowena twierdzą, że mają więcej energii, zwiększa się ich mobilność i koordynacja ruchowa, czują się odprężeni psychicznie, dzięki czemu mogą poprawiać swoje umiejętności. Regularne korzystanie z terapii pomaga zapobiegać powstawaniu urazów oraz pozwala na szybszy powrót do zdrowia po kontuzji. Technika Bowena uwalnia powierzchowne i głębokie napięcia tkanek miękkich, nie pozwalając na powstawanie niekorzystych kompensacji w ciele, które mogłyby skutkować kolejnymi dolegliwościami czy urazami. Prowadzi do rozwiązania dysfunkcji i przywrócenia równowagi ciała i umysłu. 

Co mówią sportowcy o Technice Bowena?

Victoria Gill, brytyjska triatlonistka:

Od czasu stosowania zabiegów Techniki Bowena jakość mojego treningu znacznie wzrosła. Zauważyłam znaczące korzyści w zakresie sprawności fizycznej, a także poprawę ogólnego samopoczucia i stanu zdrowia. Skutki każdego leczenia nadal mnie zaskakują. Moja początkowa ocena terapeutyczna wykazała brak równowagi w całym ciele, co oznaczało, że nie mogłam wykorzystać możliwości swojego ciała w dniu wyścigu, ponieważ nie funkcjonował jako sprawna maszyna” ( źródło: http://www.huffingtonpost.co.uk/paola-bassanese/can-complementary-therapi_b_4700770.html ).

Jamie Peacock zawodnik rugby Leeds Rhinos:

Jestem zawodnikiem z dużym stażem treningowym i potrzebowałem dłuższej regeneracji po treningach. Terapia Bowena pozwoliła mi szybko wrócić do stanu równowagi po intensywnych treningach i meczach.

Matt Diskin Leeds Rhinos:

Choć byłem sceptyczny do Techniki Bowena, skutki terapii przekonały mnie do niej. Po zawodach pomaga mi w złagodzeniu napięć i poprawia regenerację mięśni w górnej części pleców i szyi.

Lee Smith Leeds Rhinos:

Od roku regularnie korzystam z zabiegów Bowena. Czuję swobodę psychiczną, mam bardziej elastyczne mięśnie i większy zakres ruchu.

Frankie Snare - triatlonistka:

Bowen pozwolił mi poprawić moje wyniki sportowe”.

Ben Thompson - piłkarz:

Pozytywne wyniki, jakich doświadczyłem podczas terapii Bowena przekroczyły moje oczekiwania. Z pewnością polecam przebieg terapii, pozytywne wyniki będą oczywiste.” (źródło: http://www.norfolkbowentherapy.co.uk/use-bowen-technique-sport/)

 

Źródło:

FizjoBowen Natalia Posmyk

Telefon: +48 663 473 054
Telefon: +48 605 395 435
E-mail: kontakt@fizjobowen.pl